Konya’da bin 500 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı

Konya’da, bin 500 kişi düzenlenen merasimle Gelecek Partisi’ne katıldı. Lalezar salonunda yapılan toplu iştirak merasiminde partisine katılan yeni üyelere rozetlerini Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu taktı.

“Türk iktisadı dünyanın en büyük krizlerini yaşayan iktisat olarak görülüyor”

Sözcü’nün haberine nazaran programda konuşan Gelecek Partisi önderi Davutoğlu AKP takımlarını, “O günden bugüne hallerini değiştirmeyenler, yeni bir hale bürünemeyenler yolsuzluklara bürünmüş, Hazreti Mevlana ahlakından kopmuş olanlar ülkeyi kendileriyle birlikte bir izmihlale götürdüler” diyerek eleştirdi.

Kendi devrinde Türkiye iktisadını dünyanın en büyük 16. iktisadı olduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Şu anda Türk iktisadı dünyanın en büyük krizlerini yaşayan iktisat olarak görülüyor. 2016’da dünyanın en büyük 16. iktisadı olarak teslim ettiğimiz ülkemizi bugün dünyanın 22. iktisadı haline düşürdüler ve tekrar tekrar düşürmeye devam ediyorlar” dedi.

“İstiyorlar ki öfkeyle sokaklar dolsun”

İktidarın, Türkiye’ye kutuplaştırarak bölmeye çalıştığını kaydeden Davutoğlu, “O gün ülkeyi sağcı ve solcu diye, Türk-Kürt diye, Sünni-Alevi diye bölenler bugün de iktidar da oturarak Türkiye’yi kutuplaştıran, ötekileştirerek bölmeye çalışıyorlar. İstiyorlar ki Türkiye bir çatışma iklimine girsin. İstiyorlar ki seçime giderken kardeş kardeşe yan gözle baksın. İstiyorlar ki öfkeyle sokaklar dolsun. Ve istiyorlar ki seçim iki kutup halinde cereyan etsin. İşte bizler bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ortasına sevgi tohumları ekmeye geldik” halinde konuştu.

“Nas diyerek Türkiye’yi en yüksek faize mahkûm edenleri bunlar”

“Cumhur İttifakı’nda maalesef saklı pazarlıkların, çıkar kümelerinin tesirleri var” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Biz ise, yalnızca ve yalnızca milleti birleştirmek, bütünleştirmek, kardeşliği hâkim kılmak için yola çıktık. Birileri her gün uyuşturucu ile gayret ederiz derler, ayaklarına sıkın derlem ancak uyuşturucu baronları ile fotoğrafları çıkar. Konyalı gençler uyuşturucu bağımlısı olmuşsa, bu maneviyat kentinde gençlerimizi unsur bağımlılığına kurban veriyorsak bize durmak, bize beklemek, bize seyretmek haramdır. İşte burada söylüyorum, iktidara gelir gelmez uyuşturucuyla gayret bağlamında en kararlı çabayı vereceğiz. Torbacıların ayaklarına sıkmayacağız yalnızca baronları yakalayıp onları cezalandıracağız. Ey iktidar sahipleri.

Nedir Konya’nın çektiği? Gelip burada Konya’da nutuk atmakla olmaz Sayın Erdoğan. ‘Konyalıyım’ demekle de olmaz. Konya Ovası suyla buluşmamız ise birinci sorumlu sensin, ikinci sorumlu sensin, üçüncü sorumlu sensin. Türkiye’yi en yüksek faize mahkûm edenleri bunlar Bu iktidar yolsuzlukların, israfın, tükettiği kaynakların hesabını vermektense hamaset yapmayı tercih ediyor. Nas diyerek Türkiye’yi en yüksek faize mahkûm edenleri bunlar. 2016’da 50 milyar Türk Lirası faiz harcaması vardı. Artık 800 milyar Türk Lirası çıktıysa bunun sorumlusu da bu iktidardır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir