Erdoğan: Paris metrolarının damlarından sular akıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu açılış merasimine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, yeniden CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu amaç aldı.

– Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro sınırı sayesinde Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada ulaşılabilecek. Metro sınırımızı kelam verdiğimiz halde İstanbul’un hizmetine bir an evvel sunabilmek için birebir anda 10 tünel delme makinesi birden kullandık. Devam eden projeler tamamlandığında İstanbul’un raylı sistem ağını 380 kilometrenin üzerine çıkarmış olacağız.

FAZLA BİR ŞEY BEKLEMİYORUZ

– Ülkemizde siyaset yapan birilerinin ne İstanbul’dan ne de teknolojinin geldiği düzeyden haberi var. Kağıthane’ye ‘kağıttepe’ diyenlerden, Paris’i bildikleri kadar İstanbul’u bilmeyenlerden fazla bir şey beklemiyoruz.

– Bunlar Türkiye’yi de İstanbul’umuzu da tanımıyorlar. Kendi ülkelerinde büsbütün yabancı turist üzere yaşıyorlar. Biz onlara karşın İstanbul’un trafik problemini raylı sistemlerle çözme kelamımızı adım adım yerine getiriyoruz.

– İstanbul’a Belediye Başkanı olduğumuzda “Ne kandıranlardan, ne de kandırılanlardan olacağız” demiştik. Sevdamız, aşkımız İstanbul’a karşı her vakit samimi olduk. Fatih’in emaneti bu kente mahçup olmaktansa gerekiyorsa can vermeyi tercih ederiz.

BİR AY ÜCRETSİZ

– Bunlar Boğaz’ın altından Marmaray’ı geçirebilirler miydi? Bir tanesi ” Bunda şoför yok muydu?” diyor. Bir başkası de “Bunları galiba Paris’te yapmışlar” diyor. Paris’te metrolarda damdan sular akıyor sular. Bizim metrolar pırıl pırıl, tertemiz. Haberleri yok.

Erdoğan, konuşmasının sonunda metronun bir ay boyunca fiyatsız olacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir