“Bu kimsenin bilmediği bir konu” diyen Akşener deprem bölgesindeki tehlikeye dikkat çekti

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ramazan Bayramı hasebiyle Malatya ve Hatay‘da depremzedelerle bir ortaya geldi.

“SAYIN KILIÇDAROĞLU SEÇİLECEK VE BİZ DE İKTİDAR OLACAĞIZ”

Akşener, Reyhanlı Ticaret Odası’nı ziyaretinin akabinde yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Cumhurbaşkanı Adayımız ve Cumhurbaşkanı Yardımcıları olarak, zelzele bölgesinin 8 kentinde bayram kahvaltısı ettik. Ben, Malatya’dan Hatay‘a geldim. Gayemiz, zelzele sonrasında Reyhanlı’da ortaya çıkan sıkıntılar, Hatay merkezli olup buraya yansıyan problemleri dinlemek. 14 Mayıs’ta yapılacak seçim sonrası inanıyoruz ki 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kılıçdaroğlu seçilecek, biz de iktidar olacağız.

“HATAY’IN YENİ BAŞTAN İNŞA EDİLMESİ LAZIM”

Dolayısıyla aldığımız bu bilgiler ışığında hem Hatay merkezde o büyük felakete çevrilmiş noktadan çıkarmak ve bu kadim kenti tekrar inşa etmek, o dokuyu, o tarihi korumak hem de çiftçimizin, esnafımızın, mesela çırçır fabrikaları yıkılmış bir an önce onların tamir edilmesi lazım. Yeni baştan inşa edilmesi lazım.

“SIĞINMACILARIN GÖNDERİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

İş sahibi insanların emekçilerini bundan sonra çalıştıracak bir yeri yoksa patron, personellerinin parasını ödeyemez. Münasebetiyle işsizlik yeni baştan artacak. Hatay’a geri dönüşün sağlanması hem de sığınmacıların, bizim programımıza nazaran 2 yıl içerisinde itmeden, kakmadan iş birliği içerisinde onların gönderilmesini sağlamak üzere bir programımız var bizim, onu paylaştık.

“BİR YILAN ISIRMASIYLA BİR ÇOCUĞUMUZ VEFAT ETTİ”

“Müge (Zan) bugün dedi ki ‘Deprem bölgesinde, zelzele çadırlarının kenarlarında yılanlar kol geziyor. Bir yılan ısırmasıyla bir çocuğumuz vefat etti’. Bu, kimsenin bilmediği bir bahis. Artık Müge’nin ağzından sizler aracılığıyla Türkiye duyurmak istiyorum ancak çok az kaldı. Daima birlikte el ele vererek Türkiye’nin çözülmeyecek bir sorunu yoktur. Türkiye’nin gücü çok yüksektir. Kâfi ki biz liyakate, hukukun üstünlüğüne, yargının bağımsızlığına ehemmiyet verelim; insan kayırmaktan, çalmaktan, çırpmaktan vazgeçelim. Türkiye’nin çözemeyeceği sorunu yoktur. Daima birlikte tarih yazacağız. Çok kaldı, Türkiye’ye bahar gelecek” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir